domů    tisk    mapa stránek    email
Úvod|Reference a fotogalerie|Politika jakosti|Projekty, Inženýring|Poptávka|Kontakty
KONZULTACE A NÁVRH OPATŘENÍ VYŘÍZENÍ NA ÚŘADECH VYDÁNÍ ROZHODNUTÍ DODÁVKA A REALIZACE ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS
Kompletní zajištění na klíč

Vodící a nevodící tlumiče nárazu

Tlumiče nárazu patří mezi silniční záchytné systémy, instalované před pevnou překážkou na pozemních komunikacích a jejich účelem je utlumit kinetickou energii vozidla při zajištění přiměřené bezpečnosti cestujících ve vozidle a jiných uživatelů pozemní komunikace. V současné době nabízíme vodicí tlumič nárazů LUCO/100/12 elementů s nejvyšší úrovní zadržení vhodný pro dálnice a rychlostní komunikace a nevodící tlumič nárazů LUCO/80/6 elementů s úrovní zadržení 80 vhodný na městské okruhy obchvaty, do nebezpečných rozštěpů komunikací s velkou hustotou městské a na všechny komunikace, kde nejvyšší povolená rychlost nepřekročí 110km/hod.

obrazek320

Vodicí tlumič nárazů Typ LUCO/100/12 elementů

Tlumič nárazu se skládá z 12 dutých polyetylenových boxů, uložených před překážkou, vzájemně pospojovaných systémem pero – drážka z důvodu udržení směrové stability. Všechny části tlumiče jsou propojeny oboustranně procházejícím ocelovým lanem o průměru 20 mm ve spodní části boxů. Ocelové lano zajišťuje kompaktnost tlumiče, a to jak při čelním, tak i bočním nárazu.

První – čelní box je nárazovým dílem v případě čelního nárazu, je dutý, bez zátěže.
obrazek314 obrazek314 Následuje 10 středových boxů, které jsou rovněž duté, avšak zatížené nemrznoucí kapalinou, která se plní do dvou 100litrových PVC vaků, které jsou v každém boxu volně zavěšeny. Koncový box nemá zadní svěrací zub, záda tohoto boxu jsou rovná pro možnost stabilního opření o překážku.
Všech 12 boxů je vyrobeno z vysoce trvanlivého lineárního plastu metodou rotačního lití. Materiál je nehořlavý a odolává UV záření.

 

obrazek315 obrazek315

Nevodící tlumič nárazů Typ LUCO/80/6 elementů

Skládá se z 6 dutých polyetylénových boxů zaseknutých mechanicky do sebe systémem pero – drážka. Všech šest boxů je oboustranně propojeno ocelovým lanem o průměru 20 mm, které je ukotveno do vozovky.
Všechny nádrže mají speciální vnitřní vak, který se naplňuje inertním expanzním jílem, aby byl celý systém zatížen a přispělo se tak k pohlcení kinetické energie ve fázi nárazu vozidla.
Každá nádrž je naplněna 120 kg jílu.
Kompletní smontované zařízení má výšku 950 mm a je dlouhé 4 240 mm, bez ukotvení k zemi.
Všech šest boxů je vyrobeno z vysoce trvanlivého lineárního plastu metodou rotačního lití. Materiál je nehořlavý a odolává UV záření.

Ukazatele směru

obrazek310

Účelem ukazatele směru je zvýraznit neobvyklou situaci a zvýšit pozornost řidiče při změně směru komunikace, v rozštěpech křižovatek u odbočovacích ramp, před čerpacími stanicemi a v podobných situacích. Jeho funkce je však i záchytná a je uzpůsoben k zadržení nárazu osobního vozidla menší intenzity.

Ukazatele směru italské firmy LUCO – Grandi Lavori Stradali,sr.l. jsou dutá tělesa válcovitého tvaru, vyráběná z vysoce trvanlivého , recyklovatelného netoxického polyetylénu odolného proti UV paprskům. Vyrábí se v barvě žluté a zelené. Ukazatele jsou buď jednosměrné nebo obousměrné, na čelní ploše opatřené polepem dopravní značkou C4 (pro typy 90 a 100 v základní velikosti a pro typy 150 a 200 ve zvětšené velikosti) nebo směrovací deskou Z4 (pro typy 90 a 100 ve velikosti 400x836mm, pro typy 150 a 200 ve velikosti 500x1054 mm) nebo kombinací obojího. Použitím fólie s vysokou mírou retroreflexe je zaručena optimální denní i noční viditelnost.

Konstrukce je uvnitř dutá a umožňuje zatížení vodou nebo pískem, které se plní příslušným šroubovacím plastovým uzávěrem na zadní straně nahoře, zatímco dole je umístěn otvor pro vyprázdnění.
V podstavci jsou umístěny otvory pro ukotvení k povrchu pozemní komunikace.

Nabízíme 4 typy ukazatelů směru, každý typ udává šířku výrobku v centimetrech (viz. přiložené schéma).

obrazek312 obrazek312 obrazek312 obrazek312
Výhradním dovozcem a distributorem tlumičů nárazů LUCO a plastových ukazatelů směru v České republice je společnost AGROZET ZS, s.r.o.
 
Veškeré materiály použity se souhlasem společnosti AGROZET ZS, s.r.o.

GEFAB CS, spol. s r.o., Švédská 5, 620 00 Brno

tel.: 545 219 433, gsm: 608 449 825, fax.: 545 232 377, e-mail: gefab@gefab.cz

ID datové schránky: suwp6ph